بازاریابی,استراتژی,استارتاپ ,موفقیت,کسب و کار,تجارت الکترونیک,کسب و کار اینترنتی,رشد کسب و کار,نیماور,دیجیتال مارکتینگ

5. از اینفلوئنسرها استفاده کنید.

میخواهید بدون اینکه سالها برای جذب مخاطب وقت بگذارید، پیام‌های خود را وارد بازار کنید و مرتب در شبکه‌های اجتماعی دیده شوید؟ پس مطمئناً باید از اینفلوئنسرها استفاده کنید. اما نکته مهم، پیدا کردن فرد مناسب است. شما مجبور نیستید در همان ابتدا با افراد مشهوری که میلیون‌ها دنبال‌کننده دارند کار کنید. میتوانید کسانی را با ده‌ها هزار یا حتی صدهزار دنبال‌کننده انتخاب کنید.

راهکار مناسب چیست؟ اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنید تا مخاطب مناسب را هدف قرار دهید. قصد شما فقط پخش پیام نیست. باید افراد مناسب پیام شما را دریافت کنند. افرادی که علاقه‌ای به مطالب شما ندارند نمیتوانند تأثیر زیادی در افزایش سود کسب‌و‌کارتان داشته باشند. اگر بتوانید این کار را به درستی انجام دهید، بدون اینکه سرمایه هنگفتی داشته باشید یا پول زیادی صرف کنید، به سود قابل توجهی خواهید رسید.

چنانچه محصولات شما در بازار موجود باشد، این کار منطقی و معقول است. اگر پیشنهادی دارید که واقعا مشتریان را کانورت میکند و شما را بیشتر در معرض دید مصرف‌کنندگان میگذارد، احتمالاً استراتژی مناسب بازاریابی را انتخاب کرده‌اید. شرایط را ارزیابی کنید و با اینفلوئنسرها ارتباط بگیرید و قیمت آنها را بسنجید. تست های کوچکی انجام دهید و ببینید چه چیزی مفید است، بعد از آن شروع کنید.

6. یک آهنربای هدایتی عالی بسازید.

تأثیر بسیار زیاد در بازاریابی، قطعا در ایجاد یک آهنربای هدایتی عالی خلاصه میشود. من دریافته‌ام که آهنربای هدایتی مناسب که به مخاطب درست و مناسب ارائه و معرفی شود، میتواند نتایج خارق‌العاده‌ ای داشته باشد. بهترین راه برای انجام این کار این است که مشکلات احتمالی مشتریان را شناسایی کرده و در آهنربای هدایتی خود یک راه‌حل خوب ارائه دهید.

مصرف‌کنندگان در حرفه شما با چه مشكلاتی روبرو میشوند؟ در وهله اول، چه عواملی باعث شد که وارد این کسب‌و‌کار شوید؟ قبل از ساخت آهنربای هدایتی، این سوالات را از خود بپرسید. هرچه در ابتدا مشکلات مشتریان را بهتر شناسایی کنید، در واقع بهتر میتوانید با یک راه‌حل مناسب در آهنربای هدایتی به آن مشکل بپردازید.

چه نوع آهنربای هدایتی باید بسازید؟ کتاب الکترونیکی، صفحه تقلب، چک لیست، ویدیو و موارد دیگر. البته، این فقط در مورد آهنربای هدایتی نیست. شما باید یک صفحه squeeze با کپی‌ از فروش‌های خود داشته باشید تا مردم بتوانند وارد تجارتتان شوند. همه چیز با یک آهنربای هدایتی عالی شروع میشود. هرچه بهتر باشد، در رسیدن به مخاطب خود موفق‌تر خواهید بود.

7. با استفاده از تبلیغات فیسبوک هدف‌گیری مجدد کنید.

امروزه یکی از قدرتمندترین روش‌هایی که میتوانید برای بازاریابی در هر حیطه‌ای استفاده کنید، تبلیغات فیسبوک است. با استفاده از فیسبوک میتوانید به مخاطبان خاصی که دنبالشان هستید، دسترسی پیدا کنید و این کار را خیلی راحت انجام میدهید. با توجه به علاقه، سن، وضعیت روابط، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر مخاطبان را هدف قرار دهید.

اما کاری که برای به دست آوردن نتایج فوق‌العاده انجام میدهید، فقط مربوط به نرخ کلیک نیست. شما باید بر روی نرخ کانورژن و ریتارگتینگ(هدف‌گیری مجدد) از طریق پیکسل‌ها تمرکز کنید. اگر نمیدانید چگونه Facebook Pixel را در سایت خود نصب کنید، باید همین حالا آن را یاد بگیرید. حتی اگر از تبلیغات فیسبوک استفاده نمیکنید، میتوانید مخاطبان خود را با یک پیکسل جذب کنید.

فرض کنید یک مشتری به مطلبی که شما در تصویری به آن اشاره کرده‌اید علاقه نشان میدهد. آن فرد را باید جذب کنید!

کار پیکسل‌ها همین است. شما باید از علایق مشتریان نهایت استفاده را بکنید.

8. از لینکدین به درستی استفاده کنید.

در پروفایل لینکدین خود ویدیویی دارید؟ میدانید خیلی راحت میتوانید یکی اضافه کنید؟ چرا وقت نمیگذارید و تجارتتان را معرفی نمیکنید؟ آن را به پروفایلتان اضافه کنید. این یک روش آسان برای بازاریابی غیرفعال کسب‌و‌کار شما است، و اگر آن را به درستی انجام دهید، میتواند به نتایج خارق‌العاده‌ ای منجر شود.

اگر ارتباطات زیادی در لینکدین دارید و در آن فعالیت نمیکنید، بلافاصله شروع کنید. شما میتوانید در لینکدین مخاطبان زیادی داشته باشید، مخصوصا وقتی که پست‌های شما وایرال میشود. با لینکدین کارفرمای خودتان شوید. درباره چالش‌های خود صحبت کنید و داستان‌ بگویید. هرچه داستان‌های شما جذابتر باشد، نتایج بهتر به دست می‌آورید.

همچنین میتوانید با مشاغل دیگر ارتباط بگیرید و با کارآفرینان همفکر در لینکدین همکاری کنید. این کار تأثیر زیادی در جذب افراد دارد و خیلی‌ها آن را نادیده میگیرند.

9. یک برنامه معرف بسازید.

اکثر مردم قدرت بازاریابی افیلیت را درک نمیکنند. این نوع بازاریابی میتواند سوخت موتور شما برای موفقیت باشد. اما نزدیک‌شدن به شرکای مناسب و خوب همیشه آسان نیست. اگر میخواهید شرکت‌های صاحب‌نام و بزرگ شما را جدی بگیرند، باید کانورژن خوبی داشته باشید.

یک نکته مهم! یادتان باشد: یک سفر چند هزار قدمی، با قدم اول شروع میشود. انتظار نداشته باشید خیلی زود به اهداف پایانی خود برسید. از شکست‌ها به هیچ عنوان ناامید نشوید و نگذارید احساساتتان به جای شما تصمیم بگیرند. با شرکت‌ها ارتباط بگیرید و برای موفقیت کسب‌وکارتان بجنگید.

10. از بازاریابی ایمیل استفاده کنید.

بخشی از هر قیف فروش خوب بازاریابی از طریق ایمیل است. پیام‌های خودکار که به محض عضویت در لیست شما برای کاربران ارسال میشوند. از ایمیل برای ارتباط بیشتر با مشتریان استفاده کنید. با مردم شفاف و روراست باشید.

برای تقسیم‌بندی لیست خود از پاسخ‌ها و کلیک‌های ایمیل استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر کسی روی لینک خاصی کلیک کند، به وضوح به چیزی علاقه نشان داده‌است. آن کاربر را تگ کنید تا بعداً برایش بازاریابی انجام دهید. اگر کسی خرید کرد، او را به عنوان خریدار تگ کنید. شناسایی خریداران و علایق مشتریان برای تقسیم‌بندی بسیار مهم است.

هر مطلب و محتوایی را که ارسال میکنید، تست کنید. حتما همه چیز را آزمایش کنید. در واقع، تا زمانی که مطلب نفرستید و آن را آزمایش نکنید، شما در حقیقت نمیدانید چه چیزی برای رضایت بیشتر مشتریان موثرتر است. نظرسنجی کردن به شما کمک میکنید بفهمید مشتریان به چه محصولی علاقه بیشتر نشان میدهند. بدیهی است در این صورت رابطه بین شما و مشتری بسیار قوی میشود.


بیایید در ارتباط باشیم

برای توسعه کسب و کار خود از همین الآن شروع کنید.

ما با تمام توان و تخصصمان روی کسب و کار شما متمرکز میشویم!